اتحادیه اروپا اجازه ثبت لوگوی Skype را به مایکروسافت نداد

مایکروسافت از یک دادگاه دیگر در اتحادیه اروپا شکست‌خورده بیرون آمد و پرونده جدید مطرح شده از سوی شرکت بریتانیایی British Sky Broadcasting که با نام BSkyB هم شناخته می‌شود، به نفع آنها تمام شد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، دادگاه اروپا پس از بررسی فراوان سرانجام رای نهایی خود را صادر کرد و توضیح داد نام سرویس Skype مایکروسافت شباهت زیادی به سرویس Sky دارد.

این رای باعث شد تا مایکروسافت نتواند نام و لوگوی Skype را در اروپا به ثبت برساند و از سرویس پیام‌رسان خود در این منطقه استفاده کند.

قضات دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در بیانیه نهایی خود اعلام کردند: «این عنصر مجازی از نظر مفهومی هیچ معنای خاصی را منتقل نمی‌کند، به جز اینکه با شنیدن نام مذکور چیزی شبیه به ابر در ذهن مخاطب ایجاد می‌شود.»

در ادامه این بیانیه گفته شد: «عبارت Skype در مقابل نام Sky می‌تواند تشابه اسمی ایجاد کند و کاربران را دچار گمراهی کند. نام Sky مفهوم ابر را بیشتر در ذهن مخاطب تداعی می‌کند و به طور کلی ابر با معنی این کلمه یعنی "آسمان" در ارتباط است.»

قانون تصویب شده در اتحادیه اروپا به معنی این نیست که مایکروسافت مجبور به تغییر نام Skype باشد.

اما سرویس Sky هم‌اکنون می‌تواند بر اساس مجوز مربوط به Skype از مایکروسافت پول دریافت کند و به عبارت دیگر مایکروسافت برای استفاده از برند Skype در اروپا باید هزینه پرداخت کند.

سفاش سریع